Am cucerit Rusia

Stiri Dinamo

Dinamo s-a deplasat astazi in Rusia pentru meciul contra celor de la Medvedi un meci in care alb-rosii sperau sa obtina prima victorie in deplasare in aceasta editie de champions league.

Dinamo a avut o prima repriza perfecta, campionii nostri au condus si cu 8 goluri avantaj, rusii au revenit insa gratie unor duble eliminari, dar scorul pauzei a fost 10-16. Saeid a fost magistral in prima repriza, iar Kuduz a reusit 5 goluri din 6 aruncari, Asoltanei si Bannour si ei cu o repriza  foarte buna.

Repriza secunda incepe echilibrat, dar Bannour protesteaza si mai conabilizam o eliminare in primele minute de la reluare. Dinamo gestioneaza insa perfect iar scorul in minutul 6 al reprizei secunde este 12-18, gratie unei aparari bune si a unui Shebbib care pare ca se integreaza din ce in ce mai bine. Minutul 8 al reprizei secunde aduce din nou un avantaj de 8 goluri pentru Dinamo, cea mai mare diferenta din acest meci.

Dinamo calca totul in picioare iar avantajul creste, minutul 12 al reprizei secunde gaseste alb-rosii la un avantaj de 10 goluri.

Dulaii intra cu avantaj de 8 goluri in ultimele 10 minute, Constantin Stefan a dat sanse si jucatorilor mai putin ultilizati sa joace in acest meci. Cu 5 minute inainte de final Dinamo conducea cu 28-17, iar rusii sunt spulberati pur si simplu de o masinarie foarte bine pusa le punct de profesorul Constantin Stefan.

Alb-rosii au distrus pur si simplu Chekhovskiye Medvedi, echipa din Rusia fiind incapabila sa opuna rezistenta supercampionilor nostri.

Scor final 20-30.