Ahmed Bani, ofertă de la rivali

Stiri Dinamo

Scris de:

Ahmed Bani pare să fie un jucător dorit de mai multe echipe din Liga I.

Crescut de Dinamo, acesta a evoluat doar pentru echipa noastră până acum, dar cel puțin la nivel de zvonuri, se pare că există interes pentru serviciile sale in primul eșalon, mai ales că este încă eligibil pentru problematicul post U21.

Am menționat despre interesul celor de la FC Argeș pentru Ahmed Bani, dar se pare că nu este singura echipă din Liga I interesată de serviciile sale.

Conform GSP, președintele Daniel Niculae l-a sunat direct pe Răzvan Zăvăleanu, administratorul special al clubului Dinamo. Rapid a făcut o ofertă concretă și așteaptă răspuns din partea „câinilor”.

De serviciile lui Ahmed Bani s-au interesat și cei de la FC Argeș. Piteștenii nu vor să achite o sumă de transfer, sperând să îl aducă din postura de jucător liber de contract.

Ahmed Bani este un produs al academiei clubului din Ștefan cel Mare. În recent încheiata ediție de Liga 1 a evoluat 28 de partide, reușind să ofere o pasă decisivă. Conform transfermarkt, internaționalul U20 este cotat la 150.000 de euro.

În sfârșit un jucător care nu caută scuze: ,,Nu avem nicio scuză”

După retrogradarea echipei, aproape toți jucătorii care au vorbit au încercat să găsească scuze pentru nereușită.

În general, a fost vizat antrenorul Dusan Uhrin, mai mulți jucători au criticat schimbarea antrenorului român cu cel care a reușit salvarea în stagiunea trecută.

Se pare că nu se află în această situație și Cătălin Carp, venit în toamna trecută la Dinamo, acesta a avut nevoie de o perioadă de acomodare și pe final de sezon a fost folosit de Dusan Uhrin fundaș central, deși postul de bază este cel de mijlocaș central la inchidere.

Acesta a oferit un interviu în Playsport și spune că jucătorii aveau șansa să salveze clubul în dubla de la baraj și nu au de ce să caute scuze. Totodată, acesta a lăsat de înțeles că nu se pune problema să mai continue la Dinamo:

,,Încă sunt jucătorul lui Dinamo, dar contractul expiră la sfârșitul lui iunie. Cu domnul Zăvăleanu vorbește impresarul, eu n-am discutat niciodată cu dânsul, nici n-am numărul lui. Nu știu ce se va întâmpla, mai departe vedem. Eu voi vorbi doar pentru mine: sunt multe guri rele și prefer să vorbesc doar în numele meu legat de ceea ce s-a întâmplat la club. Eu am dat totul pentru Dinamo! Dacă te uiți pe statistici, am fost printre primii ca cifre. Am jucat cu sufletul pentru clubul acesta, pentru fani și culori.

Am zis înainte de meciul cu „U” Cluj, la conferința de presă, că mulțumesc clubului. Anul trecut, am avut o perioadă de jumătate de an când n-am jucat iar la Dinamo mi-am revenit în formă. Nu pot vorbi rău despre Dinamo. Îmi pare rău pentru suporterii clubului pentru cum s-a terminat tot. E o pată neagră în carieră pentru noi, jucătorii. Pentru mine, e prima retrogradare.

Sunt mulți factori care au dus aici. Dacă e să vorbim, ne trebuie vreo săptămână să discutăm de ceea ce a fost în jurul clubului. Totuși, pe lângă tot ce s-a vorbit despre club, în aceste două meciuri ar fi trebuit să câștigăm, nu avem nicio scuză”, a spus Carp in Playsport.

loading...

Lasă un răspuns