,,Acest amical este un moment în care trebuie să conștientizeze că se poate”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a remizat în meciul amical cu Farul, 2-2, iar pentru echipa noastră a fost un test reușit, din care Flavius a văzut mai multe aspecte pozitive.

,,Starea de spirit e foarte bună. Ușor, trebuie să devenim o echipă. Au fost momente când s-au ajutat în teren, au creat ocazii, ceea ce mă bucură. Nu este nimic întâmplător, e normal ca ei să conștientizeze acest lucru. După meciul pe care l-am disputat în seara asta, chiar avem speranțe.

Va fi cred eu ca o încununare a evoluției lui de până acum. Eu mi-aș dori să rămână Sorescu, potențialul lui este enorm. Dacă el a avut și are oferte, înseamnă că are un potențial fantastic. Dacă noi reușeam ca echipă să fim mai sus în clasament, cu siguranță cota lui era mult mai mare. Contează ca el să fie mulțumit dacă va alege să plece. M-aș bucura pentru el și m-aș bucura că s-ar ameliora, cât de cât, situația financiară.

Nu trebuie să tratăm superficial meciurile, nu trebuie să ne îmbătăm cu apă rece. Acest amical este un moment în care trebuie să conștientizeze că se poate. Jucăm prima etapă cu FC Argeș, am văzut că au obținut rezultate bune în pregătiri. Pleacă favoriți, noi ne jucăm șansa noastră”a spus Flavius Stoican la finalul partidei pentru Pro TV.

Alin Buleică este un jucător în care eu cred, am crezut, și sunt convins că va demonstra pe teren ceea ce știe. Sunt mulți oameni care critică, important este ca el să fie atent doar la fotbal și să demonstreze pe teren. Are un potențial enorm, colegii lui l-au primit cum trebuie și cred că va demonstra într-un timp scurt. Gândul nostru trebuie să fie aici. Trebuie să tragem la aceeași căruță, că avem nevoie”, a mai spus Stoican.

O nouă soluție pentru Flavius: ,,Are un potențial enorm”

Alin Buleica (30 de ani) a oferit o pasă decisivă în amicalul Farul – Dinamo 2-2.

Dinamo se pare că și-a găsit un nou jucător de bandă, Alin Buleică pare că a făcut suficiente pentru a-l convinge pe Flavius să rămână la Dinamo.

Fostul jucător de la Viitorul Târgu Jiu a dezmințit și informația că oferta de la Dinamo i-ar fi deturnat planurile de a participa la show-ul Survivor 2022. S-a scris că Buleică ar fi fost rezervă în echipa „Faimoșilor”

„Nu știu de unde a apărut informația asta, nu e nimic adevărat. A apărut ceva pe Tik-Tok, iar media a preluat de acolo. Nu s-a pus problema să mă duc acolo. Peste câțiva ani sper să mă cheme (n.r. – râde)”, a declarat Buleică la ProX.

„Dinamo e un club mare, cu o istorie bogată și e o mândrie să fiu aici. Nu mă așteptam să mă oferteze Dinamo acum, dar viața îți oferă și lucruri la care nu te gândeșți. E o oportunitate pentru mine și cu siguranță voi face față. Nu mi-e frică de presiune, este fotbal. Avem jucători buni, conducere bună, un staff tehnic bun și cu siguranță vom avea rezultate pozitive”, a mai spus Buleică.

Cred în el, am crezut mereu și sunt convins că va demonstra ceea ce știe. Sunt mulți oameni care îl critică, dar contează ca el să nu pună la suflet și să fie atent doar la fotbal. Are un potențial enorm. Colegii lui l-au primit cum trebuie. Dacă-l cheamă la Survivor, se duce în timpul liber. Până atunci, e la Dinamo!
Flavius Stoican, despre Buleică

loading...

Lasă un răspuns