AcasăStiri DinamoAbsente pentru urmatoarea etapa, insa si o veste buna

Absente pentru urmatoarea etapa, insa si o veste buna

Dinamo nu isi permite pasi gresiti in disputa cu Gaz Metan Medias de vinerea viitoare.

Echipa noastra are doua puncte mai putin fata de locul 6 si pentru a ramane in lupta pentru play-off, avem neaparat nevoie de victorie cu Mediasul, echipa aflata pe locul 4 in clasament, dar care a inceput sa piarda in ultimele saptamani, insa cu toate acestea, au 7 puncte in plus.

Dinamo nu isi mai permite pasi gresiti pe teren propriu, dar la meciul cu mediesenii nu vom avea la dispozitie doi jucatori, este vorba despre Mihai Neicutescu si Laurentiu Corbu, ambii suspendati pentru cumul de cartonase galbene.

Vestea buna ar fi ca Andrei Sin este apt de joc, el va fi folosit de Uhrin in partida cu Chiajna din aceasta dupa-amiaza (detalii aici). Ce nu stim insa la ce nivel va fi fundasul stanga adus de la Iasi, el fiind unul dintre cei mai slabi jucatori ai echipei in primele etape, cand a gresit la 5 din 10 goluri primite de Dinamo. Neicutescu nu va putea evolua, dar Deian Sorescu revine dupa accidentare si totodata Brito va putea emite si el pretentii la un loc de titular, mai ales ca va avea la dispozitie si amicalul de astazi pentru a-l impresiona pe Uhrin.

Programul urmatoarelor runde pentru Dinamo! incredibil cand s-a programat Craiova-DINAMO

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare