Absenta majora. Out pana la iarna!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Aproape ca niciodata, la Dinamo s-a vorbit constant de accidentari, parca nu a fost jucator care sa nu fi suferit macar o accidentare in acest sezon.

Chiar si dupa schimbarea preparatorului fizic, situatia nu s-a imbunatatit si Dinamo sufera in continuare la acest capitol. Un jucator pe care il asteptam sa revina pe teren dupa aceasta pauza competitionala era Diego Fabbrini.

La conferinta de presa, Uhrin a fost intrebat despre situatia jucatorului si a raspuns sec: “Nu sunt doctor, nu stiu cand revine”. Ultimele informatii ar fi ca acesta va fi apt de joc de abia dupa pauza competitionala din iarna, cand sunt mari semne de intrebare daca acesta va mai fi la Dinamo sau nu, avand in vedere situatia financiara grava a echipei. Dinamo are nevoie de 500 000 de euro pana la 31 decembrie, pentru a plati salariile restante si pentru a primi licenta. Dar si dupa aceea, situatia nu se simplifica pentru noi, deoarece cu salariile actuale, Dinamo are nevoie de cel putin 1,5 milioane de euro, pentru a termina sezonul fara a acumula alte datorii, pentru a putea achita salariile actuale.

Fabbrini are unul dintre cele mai mari salarii din lot, are peste 15 000 de euro, cu tot cu taxe si prime sare de 20 000, iar acesta a putut evolua pana acum in doar 4 partide. Ultima oara a fost in teren in partida cu Astra cand a iesit accidentat, dupa o intrare dura la glezna. Cei din Fanatik anunta faptul ca el a fost fortat in ultima saptamana, pentru a reveni pe teren si se pare ca nu a fost o decizie inteleapta, deoarece nu a facut decat sa se agraveze accidentarea.

Daca nu se intampla ceva cu clubul nostru, sa se intrevada o solutie salvatoare la orizont, pentru a acoperi deficitul financiar major, foarte probabil ca Fabbrini sa fi disputat ultimul sau meci la Dinamo.

loading...

Lasă un răspuns