Transfer oficial la Dinamo! „Câinii” au adus un fundaș central spaniol

Credit foto: dinamo1948.club

Dinamo a oficializat un nou transfer pentru sezonul 2026/2027.

Clubul l-a prezentat pe fundașul central spaniol Martín Pascual, un jucător cu experiență în fotbalul iberic, care ajunge în România din postura de jucător liber de contract. Format la academia celor de la Rayo Vallecano și cu zeci de meciuri în liga secundă din Spania, Pascual a semnat un contract valabil pe următoarele două sezoane, cu opțiune de prelungire pentru încă un an.

,,Bine ai venit, Martín Pascual! Fundașul central spaniol în vârstă de 26 de ani sosește din postura de jucător liber de contract! Crescut la academia celor de la Rayo Vallecano, Martín a trecut pe la toate grupele de juniori și până la nivelul primei echipe. De-a lungul carierei sale, a evoluat pentru echipele secunde ale celor de la Villarreal și Atlético Madrid.

La nivelul ligii secunde spaniole, Martín a evoluat pentru UD Ibiza și CD Mirandés, timp în care a adunat 72 de meciuri și a oferit două pase decisive. Înțelegerea dintre club și Martín Pascual se întinde pe o perioadă de două sezoane, până la 30.06.2028, cu opțiune de prelungire din partea clubului pe încă un sezon! Bine ai venit, Martín! Îți dorim mult succes în tricoul lui Dinamo și cât mai multe realizări!”, a fost mesajul clubului Dinamo.