Victorie mare pentru play-off

Dinamo a intalnit Chiajna intr-un meci decisiv pentru calificarea in play-off.

Dinamo are nevoie de victorie astazi pentru a ajunge pe o pozitie de play-off cu doua etape inainte de finalul sezonului regular.

Miriuta a inceput meciul cu :Branescu- Romera Maric Nedelcearu Olteanu- Mahlangu Monroy Salomao Nistor Pesic- Nemec

Chaijna incepe mai horatat iar in minutul 4 Maric rezolva o situatie grea in aparare. La faza imedit urmatoare, Nedelcearu rateaza incedibil dupa un corner perfect executat de Pesic. Pe reluari s-a observat ca a fost gol valabil dar tusierul nu a observat ca mingea a depasit linia portii.

Dinamo ataca iar in minutul 14 Pesic face o faza frumoasa centararea lui nefiind insa frunctificata de atacantii nostrii.Alb-rosii contnua sa atace iar Nistor trage putin peste din lovitura libera.

Ocazie pentru Dinamo in minutul 31, Nemec receptioneaza o centarare perfecta a lui Salomao, suteaza bine dar Caparco scoate incredibil.

Ocazie  lui Nemec in minutul 44 dupa un corner executat bine de Pesic. pste un alt minut Romera centreaza periculos   fata portii dar nu reusim sa incriem.

Scoul pauzei zero la zero intr-o repriza in care meritam sa avem avantaj la pauza.

Repriza secunda incepe perfect, centrare Romera si gooollll Adam Nemec. Dinamo incepe bine , continua sa preseze si sa puna pericol pe careul ilfovenilor.

Ocazie mare min 57 sut putin peste , DInamo profita de spatiile din aparrea ilfovenilor .

Goool Salomao si meciul pare rezolvat dar trebuie sa fim atenti in continuare.

In acelasi minut Torje reintra la Dinamo dupa o lunga absenta. Acesta rateaza o prima ocazie in mintul 63, sutul sau trecand putin pe langa.

Mare ocazie a lui Torje in minutul 67, Dinamo a fost aproape de 3-0.

Ocaziile insa se razbuna si in mintul 69 scorul devine 1-2, Bumba recidivand si inscriind in poarta lui Dinamo.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL TORJEEEEEEEEEEEE, Dinamo face 3-1 si revine cu gol la Dinamo.

Chiajna revine insa incredibil si in minutul 72 scorul devine 2-3

Gooool Dinamo , Popa face 4-2 si readuce increderea in echipa, dar linistea dureaz adoar in minut penru ca Concordia inscrie in minutul 81 prin Marc.

Dinamo obtine o victorie mare, emotiile venind doar datorita gafelor lui Branescu