post

Victorie clara in primul amical. Cine au fost marcatorii

Dinamo a castigat primul amical al verii din Polonia, scor 4-0 in fata echipei de liga a III-a, Olimpia Elblag ocupanta locului 6 in a treia liga poloneza.

Florin Bratu a preferat un amical de “incalzire” , in fata unui adversar mai modest, astfel incat jucatorii sa intre in ritm.  Dinamo a castigat cu 4-0 amicalul, iar marcatorii echipei au fost:  Sorescu, Hanca, D. Popa si I. Serban.

Primul 11 trimis in teren de Florin Bratu:
Esanu – Corbu, D. Ciobotariu, Katsikas, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, D. Nistor – Sorescu, Axente, Moldoveanu au evoluat din primul minut pentru echipa antrenata de Florin Bratu, iar dupa pauza au mai jucat Mutiu, Dudea, M. Popescu, Ehmman, Sg. Popovici, R. Grigore, Tircoveanu, I. Serban, C. Dima, Pesic si D. Popa.

Urmatorul meci amical al dinamovistilor este programat joi, 5 iulie (ora 21:00), impotriva echipei Arka Gdynia, locul 12 in prima liga a Poloniei la finalul sezonului trecut.

Lotul deplasat de Florin Bratu in Polonia:  Portari: MUTIU Vlad Ionut, ESANU Mihai Alexandru

Fundasi: KATSIKAS Giorgios, POPESCU Mihai, DUDEA Alin Ilie, OLTEANU Vlad Alexandru, GRIGORE Ricardo Florin, CORBU Laurentiu Nicolae, POPOVICI Sergiu Cristian , DIMA Constantin Cristian , CIOBOTARIU Denis, EHMMAN Marco

Mijlocasi: NISTOR Dan Nicolae, MAHLANGU May Sphiwe, HANCA Sergiu Catalin, SALOMAO Diogo Ferreira , PESIC Ivan , SERBAN Ionut Daniel, SORESCU Deian Cristian, TIRCOVEANU Andrei Costin

Atacanti: POPA Daniel Iliuta, MOLDOVEANU Robert Marian, AXENTE Mircea Ionut, NEICUTESCU Mihai Alexandru

(*) PENEDO Cano Jaime Manuel se va alatura lotului dupa cantonamentul programat in Polonia.