post

Veste buna inainte de amicalul de maine!

Maine echipa noastra are deja primul meci amical din cadrul stagiului de pregatire din Turcia. 

Dinamo nu a mers in efectiv complet in primul si singurul cantonament al iernii, urmand ca in zilele urmatoare sa se alature si alti jucatori. Dar Mircea Rednic are doar patru teste la dispozitie pentru a vedea jucatorii la lucru si pentru a stabili formula cu care va ataca partea a doua a sezonului. 

Dupa cum ne-am obisnuit deja, Dinamo nu are pe nimeni in Turcia care sa poata transmita live meciurile de pregatire si pentru asta ne rugam ca adversarii sa ne ofere noua posibilitatea de a putea urmari live meciurile de pregatire

Vestea buna ar fi ca cei de la Hajduk Split anunta pe site-ul lor oficial ca vor transmite livestream partida de maine, chiar pe pagina lor: hajduk.hr. In cazul in care intr-adevar totul va fi in regula si meciul va fi video pe site, va vom anunta pe pagina noastra de facebook linkul unde puteti urmari partida. 


Lotul dinamovistilor a plecat ieri dimineata (ora 4:50) in Turcia, de pe Aeroportul International Henri Coanda, cu un avion al companiei Turkish Airlines, pentru stagiul de pregatire centralizata in Antalya, programat in perioada 11-25 ianuarie.
Echipa antrenata de Mircea Rednic a ajuns ieri in Antalya, se va instala la Hotel Papillon Belvil din Belek si va juca patru meciuri amicale in Turcia, orele de disputare urmand sa fie anuntate prin intermediul site-ului oficial al clubului:

13 ianuarie (ora 14:00, Papillon Sport Center): DINAMO Bucuresti vs Hajduk Split (Croatia)
16 ianuarie: DINAMO Bucuresti vs Sion (Elvetia)
20 ianuarie: DINAMO Bucuresti vs FK Liepaja (Letonia)
23 ianuarie: DINAMO vs Dinamo Moscova (Rusia)

21 de jucatori au facut deplasarea in Turcia pentru stagiul de pregatire centralizata in Antalya: Mihai Alexandru Esanu, Stefan Brian Fara (portari), Deian Cristian Sorescu, Denis Ciobotariu, Ricardo Florin Grigore, Naser Aliji, David Jordan Mustoe, Marco Ehmann, Dan Nicolae Nistor, Diogo Ferreira Salomao, Rachid Ait-Atmane, Ioan Constantin Filip, Tomislav Gomelt, Simon Terwase Zenke, Geani Mihai Cretu, Aleksandru Robert Longher, Kevin Jordan Krans, Mattia Montini, Daniel Iliuta Popa, Gabriel Raducan si Catalin Ionut Magureanu (jucatori de camp).

loading...

Leave a Reply