post

Un meci problematic

Aceasta etapa intermediara, pica din pacate, cum nu se poate mai prost pentru echipa noastra. Avem jucatori in urma cu pregatirea si orice meci care se disputa la trei zile devine dificil.

Dinamo a jucat in meciul contra Iasiului cu trei din cei cinci jucatori sositi in ultimele saptamani. Maric, Nistor si Nemec au fost titulari in meciul de sambata, ultimii doi avand evolutii promitatoare.

Andone afirma ca Nemec poate duce cam 60 de minute in acest moment  si intr-adevar Adam a fost primul schimbat in meciul contra Iasiului.

Sunt curios cum se gandeste Ando sa abordeze partida de maine , daca ii va folosi pe cei trei sau daca se gandeste sa apeleze la alti jucatori, care stau mai bine din punct de vedere fizic.

Viitorul nu este o formatie cu care ar trebui sa avem probleme, dar trebuie sa fim extrem de atenti si sa nu repetam greselile de la Mures. Au o formatie tanara, care a etaleaza un joc frumos, dar nu pare sa aiba forta pe care o emanau in sezonul trecut . Sigur nu se vor inchide, nu apeleaza la “autobaza”, iar Dinamo va avea spatii pe care sa le speculeze.

Schimba iarasi Ando, sau isi asuma riscul si foloseste formatia castigatoare ?

loading...

Leave a Reply