post

“Un jucător care atunci când joacă pentru echipă dă tot ce are mai bun din el”

Dinamo putea rezolva mai rapid soarta disputei cu Juventus in prima repriza, dar am ratat cateva ocazii, Nemec fiind de doua ori aproape de gol, o data lovind si bara portii lui Draghia. Nemec a ratat sansa de a reusi golul cu numarul 3 din acest sezon, dar la final a fost aplaudat de putinii fani dinamovisti prezenti pe stadion, semn ca a fost apreciata disponibilitatea la efort si implicarea varfului slovac in joc.

”Nemec este concentrat intotdeauna. Este adevarat, este un tip mai tacut, un tip introvertit, dar este un juc profesionist, un juc care atunci cand joaca pentru echipa da tot ce are mai bun din el”, a declarat Danciulescu. Adam Nemec are o situatia contractuala complicata, intrand in ultimul an de contract si ramane de vazut daca va accepta oferta de prelungire din partea clubului, ori va alege sa mearga la alta echipa, in strainatate. Exista si varianta Fcsb, dar speram sa nu avem parte de un nou caz Gnohere.

Nemec a fost aprope de Mondial, dar va ramane acasa pana la urma. Penedo in schimb va fi in Rusia, iar aseara a aparat o lovitura de la 11 metri.

”Momentul penalty-ului aparat a fost cel mai important? Da, cred ca a fost un moment decisiv pentru partida. Era greu sa revenim de la 0-1 contra lui Juventus”, a spus Jaime Penedo, portarul celor de la Dinamo.

”Pe moment iti trec momente negative prin minte, dar avem incredere in Pene si si-a demonstrat inca o data valoarea”, a conchis Anton.