post

Surpriza de proportii: Nedelcearu ar putea pleca de la Dinamo! Detalii despre transfer

Desi toata lumea se gandeste la derby-ul de duminica seara cu FCSB, a aparut o informatie la care nu ne asteptam. 

Conform Digisport, Ionut Nedelcearu ar putea pleca de la Dinaom chiar inainte de meciul de duminica seara.

Cotat la 1,5 milioane de euro, Nedelcearu va fi cedat la o echipa din Rusia, contra unei sume ce variaza in jurul a 700.000 de euro, anunta Digi. Portivit unor surse apropiate Digi Sport, sunt sanse de peste 95% ca Nedelcearu sa plece de la Dinamo chiar inaintea derby-ului cu FCSB, programat duminica, 18 februarie, de la ora 20:45.

Nu se stie care este destinatia jucatorului, anumite surse vorbesc de Terek, dar a aparut si varianta UFA.

Surse noastre ne-au informat ca negocierile sunt foarte avansate, dar clubul nostru incearca sa amane transferul pana dupa meciul de duminica seara. Vom reveni cu mai multe detalii.

Ionut Nedelcearu este om de baza in defensiva lui Dinamo, a fost folosit in 25 de meciuri doar in acest sezon si a reusit performanta ca la o varsta atat de frageda, sa stranga peste 100 de meciuri in tricoul lui Dinamo. 

1,5 milioane de euro este cota lui Nedelcearu pe transfermarkt

10 selectii are la Nationala U21, acesta fiind considerat chiar o solutie pentru prima reprezentativa

 

loading...

Leave a Reply