AcasăEditorialSuntem mandri de voi!

Suntem mandri de voi!

Am inceput bine, pasam, presam, parea ca suntem echipa activa iar Astra echipa reactiva. Filip greseste, arbitru stresat ii da prea repede rosu, Sumudica confunda umarul cu teasta si noi urma sa jucam in 10 contra liderului. Resimtim socul, ei preseaza, dar slava cerului a venit pauza.

O prima repriza cu fotbal putin, cu ai nostri egali cu ai lor si urmau 45 de minute infernale.

Giurgiuvenii incep bine, au doua ocazii mari, dar golul il dam noi.

Ekeng centreaza, Rotariu marcheaza si cainii jubileaza in tribune. Apoi ne retragem, ei castiga centrul si incepe chinul.

Ne preseaza , ne aparam, nu gresim, dar presiunea  giurgiuvenilor da roade si scorul devine 1-1.

A urmat un final care a apartinut lor, doua ocazii mari si istoria acestui meci a fost scrisa. Am obtinut un rezultat de egalitate dupa ce am evoluat  65 de minute in inferoritate. Dinamo este greu de ucis.

Cerniauskas 7.5 – Hanca 7, Puljic 8, Mevlja 7.5, St. Filip3 – Ekeng 7.5, Bicfalvi 6.5 – D. Rotariu (cpt) 7, Palic 6.5, V. Lazăr 6 – Essombe 6.5.(Olteanu 7,Romario 6,Batin4)

Un mare plus a fost aseara publicul. O deplasare cu aproape 4.000 de caini prezenti, Imi spunea un prieten ca nu a mai vazut o asa afluenta la un meci in afara Bucurestiului din anii 90.Au fost multi caini, au umplut toata tribuna a doua , erau probabil foarte multi si la tribuna 1.

Un public mare care a sustinut o echipa mare. Inceheiem  pe podium un sezon regulat care ne da mari sperante pentru play off. Dinamo devine aproape imposibil de invins, si simt ca in scurt timp o sa devenim echipa care va face legea in liga 1.