post

SONDAJ: Cel mai bun dinamovist in victoria 3-0 impotriva celor de la Juventus

Primul meci oficial, prima victorie în sezonul competițional 2017-2018.

FC Dinamo București a câștigat duelul cu CS Juventus București în prima etapă din noua ediție a Ligii 1, scor 3-0 pentru echipa antrenată de Cosmin Contra, într-o partidă încheiată în urmă cu câteva momente pe stadionul “Ilie Oană” din Ploiești.
Atacantul Vitor Ferreira Rivaldinho a marcat în minutul 32, cu capul, după o centrare superbă a portughezului Diogo Salamao, mijlocașul Filipe Nascimento, la debutul în tricoul alb-roșu, a dublat avantajul cu un șut din interiorul careului (66), iar Ionuț Nedelcearu a stabilit scorul final în ultimul minut al meciului.
Echipa din Ștefan cel Mare va juca săptămâna viitoare cu FC Botoșani, în fața propriilor suporteri, într-un meci programat duminică, 23 iulie, la ora 21:00, în etapa a doua din Liga 1.