AcasăStiri DinamoSfert de finală în Cupa României pentru echipa U19

Sfert de finală în Cupa României pentru echipa U19

Înainte de a se relua campionatul în Liga Elitelor U19, echipa antrenată de Florin Bratu are un meci important astăzi în sferturile de finală ale Cupei României.

Începând cu ora 12:00, pe stadionul Metaloglobus, echipa U19 va da piept cu CSS Slatina, într-un meci contând pentru sferturile de finală ale Cupei României. Meciul se desfășoară într-o singură manșă, iar Dinamo pornește drept mare favorită, sperăm noi să avem parte de un spectacol, Radio Dinamo1948 urmând să fie prezentă la meci.

Pentru a ajunge în această fază a competiție, Dinamo U19 a trecut în șaisprezecimi de FC Voluntari cu scorul de 6-0 pe teren propriu și în optimi de Asociația CS Coltea Brașov în deplasare, cu scorul de 7-1. CSS Slatina nu evolueaza in Liga Elitelor, este pe primul loc in Seria 6 in Campionatul National U19.

Echipa merge excelent și în campionat, acolo unde suntem lideri după 16 etape. Avem 14 victorii și doar două rezultate de egalitate, golaveraj 77-15. Următoarea clasată este Viitorul Constanța, cu trei puncte mai puțin, 41. De precizat că în Liga Elitelor U19 participă și echipa CS Dinamo București.

Le urăm mult succes astăzi!

Cosmin Contra: „Fără preparatorul fizic Reyes, Cosmin Contra nu rămâne la Dinamo”