post

Rezultat excelent inregistrat la Botosani

Rezultatele din aceasta etapa avantajeaza pe Dinamo si echipa noastra profita de ele cu o victorie in aceasta seara in fata lui CSU Craiova. 

Vineri seara, Viitorul si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, 1-1, astfel ca Dinamo poate depasi Viitorul in clasament si se poate apropia la un singur punct de Astra Giurgiu, formatie ce o vom intalni in meci direct in ultima etapa din sezonul regular. 

In aceasta seara s-a mai inregistrat un rezultat bun pentru Dinamo, FC Botosani nu a reusit sa treaca de Juventus Bucuresti si astfel Dinamo poate depasi si formatia moldava in clasament. Moldovenii traverseaza o forma sportiva slaba si au ajuns la 4 meciuri fara victorie.

Interesant de precizat ca Viitorul si Botosani se vor intalni si ele in meci direct peste doua runde, iar Iasiul va primi vizita Viitorului si a Botosaniului, astfel se vor mai pierde puncte.

Noi trebuie sa profitam de rezultatele din aceasta etapa, sa castigam cu CSU Craiova si sa luam o optiune serioasa pentru ocuparea unui loc de play-off la finalul sezonului regular. 

loading...

Leave a Reply