post

Remarcatii fanilor dinamovisti dupa meciul cu Juventus

La finalul meciului câștigat de Dinamo cu 3-0, am efectuat un sondaj pentru a afla care a fost cel mai bun jucător, în viziunea voastră. Rezultatele indică un câștigător, dar și mulți jucători care au impresionat.

Diogo Salomao a fost în topul preferințelor voastre, cu 513 voturi. Mijlocașul portughez a avut un debut incântător, mai ales dacă ne gândim că a reușit două assisturi la primele două reușite. Centrarea la reușită lui Rivaldinho a fost una de mare calitate. Podiumul a fost completat de Nascimento cu 372 de voturi și Costache cu 247. De remarcat faptul că doi jucători ce au intrat pe parcurs au fost atât de apreciați. Costache a intrat pe final de meci în teren, în minutul 78, suficient însă pentru a crea golul trei și o faza superbă, când a scos în careu pentru Bumba. Nascimento nu a avut nevoie de mult timp pentru a demonstra de ce este capabil și a marcat la debut.

Nedelcearu, autorul golului trei a strâns 116 voturi și Penedo, care a avut o intervenție de senzație în prima repriză, a totalizat și el 133 de voturi.

Jucătorii noi propuși de Contra nu au avut nevoie de timp pentru a arată de ce sunt în stare, sperăm să păstrăm cadența și duminică să ne bucurăm de un nou succes.

“În clipa în care am ieșit în iarbă și i-am auzit pe suporteri mi s-a făcut pielea de găină, pentru că e o atmosferă foarte frumoasă. E o galerie foarte frumoasă și sunt foarte bucuros de cum ne-au susținut în acest meci.   Auzeam că îmi strigă numele, dar nu înțelegeam tot ce spun”, a spus Salomao.