post

Rachid Ait-Atmane, in stand-by! Ce se intampla cu mijlocasul

Mircea Rednic are posibilitatea in acest play-out sa evalueze tot lotul de jucatori pe care il are la dispozitie, de altfel principalul obiectiv al lui in aceasta perioada este sa formeze o echipa puternica pentru stagiunea urmatoare. 

Cu siguranta nu toti jucatorii vor ramane la Dinamo si de unii dintre ei mai devreme sau mai tarziu, ne vom desparti. Rachid Ait-Atmane are o situatie ceva mai complicat. El, dintre toti jucatorii adusi de Mircea Rednic, este singurul care are contract cu Dinamo pana in vara. 

El a inceput bine, a devenit treptat titular si a fost considerat initial un transfer reusit. Insa evolutiile sale au fost pe o panta descendenta si in ultimul meci a fost chiar rezerva, dupa ce in prealabil Rednic il criticase in public pentru evolutia din meciul cu Dunarea Calarasi. Atunci a adus si in discutie faptul ca are contract pana in vara. 

Rachid vrea sa ramana la Dinamo, din informatiile noastre, el are un salariu undeva pe la 6000 de euro, dar ar fi cerut o marire pana la 7000, pentru a continua la Dinamo. Asa cum noteaza si cei din Gazeta Sporturilor, mingea este la Mircea Rednic, care evita sa dea momentan un raspuns, pentru ca antrenorului nu i-a placut ce a vazut din partea mijlocasului.

Ba chiar acesta a spus ca asteapta mult mai multe de la el: „Trebuie sa ne gandim, nu ne grabeste nimeni. Rachid sa dea pase, goluri, sa fie util pentru Dinamo. Sa vedem ce se va intampla si in meciurile viitoare. La echipa vor ramane toti cei care se inhama la performanta. Criteriile de selectie sunt riguroase”, a comentat tehnicianul ros-albilor. 

Dinamo se reuneste astazi dupa o pauza de cateva zile oferite de antrenorul echipei noastre, incepand de maine vor avea cate doua antrenamente zilnice, iar sambata Rednic are programat un meci amical, va vom oferi zilele viitoare mai multe informatii, dorim sa va oferi si alte surprize placute, de la echipa. 

Nascut pe 4 ianuarie 1993 in Franta, la Bobigny, Rachid Ait-Atmane si-a inceput cariera la juniorii clubului Lens si a mai evoluat pentru Sporting Gijon si Tenerife in Spania si pentru Waasland-Beveren in Belgia.

loading...

Leave a Reply