post

Penedo aproape sa semneze prelungirea contractului

Florin Bratu a vorbit la finalul meciului despre evolutia echipei si antrenorul echipei noastre este multumit de evolutie. 

“Mie imi place jocul, imi place dezinvoltura. Imi place ca ce exersam la antrenamente se vede pe teren. Ei incearca sa dea maximum pe teren”, a mai adaugat Bratu.

Antrenorul echipei noastre a spus ca Penedo va oferi in perioada urmatoare un raspuns in ceea ce priveste oferta de prelungire a contractului.

Danciulescu a vorbit si el despre situatia lui Penedo: “Am tot discutat cu Penedo si cu agentul sau, iar feedback-ul primit e unul pozitiv. El isi doreste sa ramana alaturi de noi. Nu stiu, vom vedea, speram sa reusim sa semnam prelungirea contractului.

E printre cei mai buni portari din Romania, ne-a ajutat foarte mult pana acum si, pe deasupra, e un caracter deosebit. Vrem sa facem la Dinamo un mix intre jucatorii experimentati, care au si calitate umana, si jucatori tineri, care sa creasca cum trebuie pe langa cei experimentati”, a declarat Danciulescu

Dan Nistor: “Ne bucuram ca am reusit sa acumulam inca trei puncte. Imi pare nespus de rau pentru acel moment neplacut de la inceputul meciului. Ma refer la acel moment de reculegere. Imi cer mii de scuze pentru ce au facut suporterii nostri. Asa au reactionat ei la momentul acela. Imi pare nespus de rau si sper sa nu se mai intample acest lucru”, a spus Nistor, la Telekom Sport.

Mijlocasul dinamovist crede ca echipa sa ar fi facut fata in play-off.

“Eu sunt convins ca daca eram in play-off aveam un cuvant foarte greu de spus. Nu trebuie sa ne mai uitam inapoi. Trebuie sa nu mai facem greselile pe care le-am facut in trecut si sa castigam meciurile care ne-au mai ramas”, a adaugat Nistor.

Cat despre faptul ca nu a fost convocat la nationala, Nistor a spus: “Asa a decis domnul selectioner. Ii respectam deciziile. Am vazut ca la echipa nationala sunt convocati jucatori care nu joaca la echipele lor de club. Asta e politica echipei nationale si le urez bafta in continuare. Speram ca pe viitor sa facem parte din lotul echipei nationale”.

loading...

Leave a Reply