post

OFICIAL: Revine la Dinamo de ziua lui!

Dupa cum v-am anuntat de cateva zile, Mircea Rednic a facut schimbari si la nivel administrativ. 

Dupa plecarea lui Danciulescu de la Farul Constanta, era din ce in ce mai evident faptul ca se pregateste revenirea lui  la Dinamo. Acesta a parasit echipa noastra imediat dupa infrangerea cu Poli Iasi, dar ulterior s-a simtit un regret din partea lui, mai ales ca nu a fost cel mai propice mod de a anunta ca pleaca. 

Dupa ce Rednic a renuntat la directorul sportiv Trandafir dupa gafa de la Viitorul, sansele lui Danciulescu de a reveni langa antrenor, au crescut exponential si declaratia oferita de Danciu, era elocventa in acest sens: “Niciodata sa nu spui niciodata! Eu mereu am lucrat foarte bine cu domnul Mircea Rednic, este un antrenor foarte bun care stie ce trebuie sa faca la Dinamo.

Momentan nu am discutat nimic in legatura cu o revenire la Dinamo, dar nu as refuza. Dinamo ramane mereu in sufletul meu, dar in acest moment este important ca echipa sa se califice in play-off si nu cine o sa fie director acolo. Sunt sigur ca domnul Mircea Rednic va face treaba buna la echipa si o sa vedem pe viitor ce se va intampla” a spus atunci Danciulescu. 

Cel care l-a dorit foarte mult pe Ionel Danciulescu, a fost chiar Mircea Rednic, dar si Alexandru David, care au incercat sa il convinga pe Ionut sa il accepte pe Danciu. Maine de la ora 10:00 va fi conferinta de presa inainte de meciul cu Hermannstadt si va fi anuntata revenirea lui Danciulescu. 

Danciulescu astfel revine la Dinamo, loc in care a scris istorie ca jucator si unde a activat ca oficial al clubului in ultimii 5 ani. Acesta a fost director sportiv si pe vremea lui Mircea Rednic, cei doi colaborand foarte bine. Dupa plecarea lui Vasile Miriuta, Ionel Danciulescu a fost numit in functia de director general, dar nu s-a simtit deloc bine pe acel post, fiind in continuare mai degraba director sportiv si nu a avut putere de decizie. 

Revine la Dinamo intr-un moment greu, nu pot decat sa ii urez multa bafta, in iarna va juca un rol important, deoarece vor fi multe schimbari atunci la nivel de echipa si va trebui sa ajute la integrarea noilor jucatori la Dinamo.  “Domnul Negoita e degeaba blamat. El a platit mereu ce a promis, la timp, a creat toate conditiile de performanta, a salvat Dinamo. A lasat mereu mana libera antrenorului si oamenilor din conducere. Ce sa faca? Sa joace el? E un om cu coloana vertebrala, unul dintre patronii de cuvant din Romania.

Oricat ar pregati nea Mircea meciurile si e cel mai bun la acest capitol, fara devotamentul jucatorilor si dorinta lor, Dinamo nu se va ridica in clasament” a mai declarat Danciulescu zilele trecute. 

loading...

Leave a Reply