post

Miriuta multumit de transferuri

Vasile Miriuta s-a declarat multumit de cum a decurs campania de transferuri pana in acest moment.

“L-am dorit cu totii pe Nistor. Am vrut sa revina inapoi. Ma bucur enorm pentru ca s-au inteles cluburile, sper ca ne va ajuta foarte mult. Cred ca o sa vina definitiv. Este unul dintre jucatorii foarte importanti. A jucat cu Adam Nemec, cu Hanca, s-au inteles foarte bine.

Eu discut foarte mult cu jucatorii, sunt apropiat de ei si sunt sigur ca vom avea o relatie excelenta, o sa discutam si intre patru ochi, asa ca nu-mi fac probleme. I-am spus ca il astept cu bratele deschise“, a spus Miriuta, la Fotbal Club, pe Digi Sport

“Am tot ce imi trebuie, a semnat si Monroy, a venit si Pesic, suntem acoperiti. Nu ma pot plange!  Penedo a fost internat in spital, a avut o intoxicatie, sper sa vina sanatos. Cred ca a avut ceva probleme. Eu zic ca Penedo o sa vina, asta desi luni se pleaca in cantonament”,  a mai spus  antrenorul lui Dinamo.

 

Lotul prezent la reunirea de la inceputul saptamanii:

Portari: Brănescu, Muțiu, Eșanu

Fundași: Romera, Nica, Dudea, Nedelcearu, Katsikas, Marici, St.Filip, M.Oliva, R. Grigore, Corbu, Vlad Olteanu, Mihai Popescu

Mijlocași: Hanca, Florin Vasile, Diogo Salomao, L. Gheorghe, I. Șerban, Nascimento, I. Gheorghe, Longher, Mihnea Vlad

Atacanți: D. Popa, Nemec, R. Moldoveanu, Rivaldinho, Bokila

Dinamo a anuntat ca nu se bazeaza pe Rivaldinho, Bokila si Oliva pentru urmatoarea perioada, urmand ca acestia sa se antreneze separat. 

Echipa noastra debuteaza in campionat pe 04 februarie contra celor de la CSU Craiova.

loading...

Leave a Reply