post

Mircea Rednic a fost demis de la Mouscron! Ce s-a intamplat

Presa din Belgia anunta ca Mircea Rednic, 55 de ani, a plecat de la Mouscron, la 1 ani si o luna dupa ce a venit in Belgia.

Dupa 26 de etape, Mouscron este pe locul 12, cu 29 de puncte. In finalul sezonului trecut, Rednic a reusit sa-i salveze pe belgieni de la retrogradare.

Clubul belgian a anuntat printr-un comunicat de presa motivele pentru care Rednic a plecat de la echipa.

“Dupa ce a reusit sa mentina clubul in prima liga si a avut un start de sezon excelent, rezultatele lui Rednic nu au mai fost cele doirte. Cu doar 13 puncte obtinute in ultimele 18 meciuri, conducerea a trebuit sa reactioneze. Mai ales ca in ultimele declaratii, Mircea Rednic ne-a aratat ca nu mai este implicat in proiectul nostru. Clubul nostru este ambitios, dar nu cu orice pret”.

Una dintre variantele lui Mircea Rednic ar putea fi o revenire in Liga 1.

Zilele trecute, Mircea Rednic anunta ca e nemultumit de situatia de la Mouscron si ca se gandeste sa plece din cauza problemelor financiare.

“Cand vezi bugetul lui Standard si cel al lui Mouscron, e o diferenta incredibila. Noi nici macar n-am avut buget de transferuri. La Dinamo eram cam in aceeasi situatie. Clubul era in insolventa. Salariile nu puteau depasi un anumit nivel si nu se puteau face transferuri. Asa ca sunt putin obisnuit sa lucrez in aceste conditii”, a declarat Mircea Rednic, conform La Derniere Heure

De-a lungul carierei, Rednic a antrenat la Rapid, FCM Bacau, Al Nasr, Universitatea Craiova, FC Vaslui, Dinamo, Alania, Khazar Lankaran, Astra, Petrolul, Standard Liege, CFR Cluj si Kent.

loading...

Leave a Reply