post

Mevlja ofertat de rusi?

Conform juralistilor  de la GSP, pe adresa clubului nostru a sosit o oferta concreta pentru Miha Mevlja, dar Dinamo nu este deloc tentata sa se desparta de fundasul sloven.

“Om de bază în trupa lui Andone, Miha Mevlja are o ofertă tentantă din Rusia, dar Dinamo refuză momentan să-i dea drumul.

Reprezentat de Antonio Stoian, fost portar al Buzăului, stoperul sloven e dorit de FC Rostov, formație care a terminat pe locul 2 sezonul trecut în Rusia și va juca împotriva lui Anderlecht în turul 3 preliminar din Champions League.

Vicecampioana de pe Don e gata să achite 350.000 de euro și 10% dintr-un viitor transfer pentru a-l aduce pe Mevlja, care mai are contract cu Dinamo pentru încă un sezon.

“Câinii” ar cere însă 500.000 de euro într-o singură tranșă, variantă deocamdată neagreată de ruși. FC Rostov i-ar fi propus fundașului un salariu de 300.000 de euro pe an, de patru ori mai mult decât câștigă în Ștefan cel Mare!

Mișcarea stă deocamdată în cumpănă din două motive. Mai întâi, Andone nu e de acord cu despărțirea intempestivă de Mevlja, care e unul dintre pilonii formației.

Apoi, FC Rostov e dispusă să mai aștepte și rezultatul “dublei” cu Anderlecht din UCL, iar o eventuală calificare în play-off i-ar determina pe șefii clubului să intensifice demersurile pentru aducerea slovenului“.-este informatia oferita de cei de la GSP.

 

Nu stim daca aceasta oferta este reala sau nu, dar pierderea lui Mevlja ar insemna enorm si nu cred ca cineva din conducere isi poate asuma un asemenea risc acum la startul noului sezon.

 

 

Essombe aduce o suma de bani.

 

loading...