post

Mesajul mobilizator al lui Torje dupa meci

Gabi Torje a fost unul din cei mai buni jucatori in disputa de aseara, iar mijlocasul dinamovist nu dezarmeaza.

Acesta a postat un mesaj pe pagina lui de Facebook in care a multumit fanilor dinamovisti pentru reprezentatia de aseara, dar a facut si o promisiune.

“Ati fost fantastici! Mi-a fost dor de o asemenea atmosfera. Ne pare rau ca nu am castigat, dar va promitem ca vom face tot ce tine de noi si luptam pana la final, iar in play-off ne vom lua revansa.
Caine pana la moarte!”

“Nu poti niciodata sa fii multumit de tot ce se intampla. Ne pare rau de aceste puncte pierdute pe final. Dar, chiar daca am fi castigat, eram obligati sa mergem la Astra cu gandul la victorie. Va fi un meci de care pe care, mergem la Giurgiu sa ne luptam.

FCSB e o echipa valoroasa, s-a vazut si joi acest lucru. Daca eram atenti, insa, puteam sa invingem. Asta e, ridicam capul si mergem inainte. Cand am ajuns la Dinamo, stiam ca se poate intampla si acest lucru, sa nu ne calificam in play-off. Eu sunt sigur ca, daca ne vom concentra 100%, vom invinge la Giurgiu”, a spus Torje la finalul partidei.

Un alt jucator care a evoluat excelent aseara, Dan Nistor, a explicat la finalul meciului de ce nu a putut continua.

“Am avut mare ghinion. Ne pare foarte rau, nu mai am cuvinte. A fost o presiune foarte mare asupra noastra. Avem un meci la Giurgiu pe care trebuie sa-l castigam neaparat. Am fost foarte racit, si azi am stat la pat, iar in aceasta seara nu eram 100%. Nu ma gandeam vreodata ca vom conduce cu 2-0 si vom fi egalati.

Suntem toti tristi. Sunt foarte suparat, nu inteleg cum am luat acel gol din minutul 92. La pauza ni s-a spus sa stam mai bine in teren, sa ne aparam, dar pe final am cazut si s-a intamplat acest dezastru. Puteam face 3-0, dar a fost dezastru pe final”, a declarat Nistor.