post

LPF a anuntat programul etapelor 15 si 16. Cand jucam cu Botosani si Viitorul

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat programul astazi programul meciurilor pentru inca doua etape. 

Dupa ce vom intalni pe teren propriu pe Juventus Bucuresti, luni 16 octombrie, de la 20:45, Dinamo va avea doua meciuri extrem de importante, cu contracandidate la un loc de play-off. In etapa a 15-a vom juca in deplasare la FC Botosani, luni, 23 octombrie, iar Viitorul va veni in Stefan cel Mare, tot luni de la 20:45. Nu putem sa nu observam cum echipa noastra este programata mereu lunea. 

Etapa a 15-a

Vineri, 20 octombrie

Ora 18.00 Gaz Metan Medias – CSM Poli Iasi

Ora 20.45 Concordia – CS U Craiova

Sambata, 21 octombrie

Ora 18.00 Juventus Bucuresti – Sepsi Sf. Gheorghe

Ora 20.45 FC Viitorul – CFR Cluj

Duminica, 22 octombrie

Ora 18.00 Astra Giurgiu – FC Voluntari

Ora 20.45 FCSB – Poli Timisoara

Luni, 23 octombrie

Ora 20.45 FC Botosani – FC Dinamo

 

Etapa 16-a

Vineri, 27 octombrie

Ora 20.45 CSM Poli Iasi – Concordia

Sambata, 28 octombrie

Ora 18.00 FC Voluntari – Juventus Bucuresti

Ora 20.45 CFR Cluj – Gaz Metan Medias

Duminica, 29 octombrie

Ora 18.00 Poli Timisoara – Astra Giurgiu

Ora 20.45 CS U Craiova – FCSB

Luni, 30 octombrie

Ora 18.00 Sepsi Sf. Gheorghe – FC Botosani

Ora 20.45 FC Dinamo – FC Viitorul

Ce a declarat Miriuta la finalul partidei cu Astra: “Am jucat foarte bine, sunt multumit. Am aratat atitudine, agresivitate, determinare, iar acest lucru s-a vazut in jocul nostru. Adversarii au ajuns in repriza a doua pentru prima oara in careul nostru in minutul 82, cand am si primit golul. Am inceput in 4-3-3, dar nu am jucat bine in acest sistem, asa cum s-a intamplat cu FCSB. Am trecut in 4-2-3-1 in repriza a doua, am avut mai multe ocazii. Jucatorii mei trebuie sa invete sa joace in toate sistemele. Cand ai atitudine si agresivitate, indiferent de rezultat, fanii te aplauda.

Ma ajuta aceasta pauza care urmeaza. Trebuie sa avem rabdare, iar asta inseamna timp. Trebuie sa cream automatisme, vom lucra foarte mult, trebuie sa afle si ei ceea ce le cer. Avem un nucleu bun de jucatori. Am discutat cu sefii, vom incerca sa promovam cat mai multi jucatori tineri. I-am dat sanse azi lui Dudea, care a jucat foarte bine. A jucat senzational, sunt foarte multumit de el” ”, a declarat Miriuta

 

loading...

Leave a Reply