post

Inlocuitorul lui Palic pentru acest meci. Gnohere sau Nemec?

Dinamo a incercat in zadar sa anuleze cartonasul rosu primit total eronat de Palic in meciul de trista amintire de la Botosani. Andone se vede nevoit sa gaseasca o solutie pentru mijloc.

Dupa cum am anuntat, se pare ca Romera va fi trecut pe banca de rezerve in acest meci, urmand ca Laurentiu Corbu sa fie folosit in acest meci pe postul de fundas dreapta. Astfel, Hanca va fi folosit la mijlocul terenului, cel mai probabil urmand ca May Mahlangu sa intre pe parcurs. Acesta a revenit in tara pe finalul saptamanii, dupa ce a evoluat in doua partide pentru nationala Africii de Sud.

Totodata, din informatiile Radio Dinamo1948, se pare ca Andone va incepe cu Harlem Gnohere din primul minut in acest meci, fiind multumit de randamentul atacantului francez din ultima perioada, mai ales ca l-a avut la dispozitie si in pauza competitionala, spre deosebire de Nemec care a fost plecat alaturi de echipa nationala. Trebuie precizat ca atacantul slovac a marcat in meciul castigat de Slovacia cu 3-0, in fata Scotiei.