post

Gomelt s-a accidentat. Ce a patit mijlocasul central

Tomislav Gomelt a debutat la Dinamo in meciul impotriva celor de la Fcsb, acesta intrand in teren in locul lui Sergiu Hanca in repriza secunda. 

Din pacate insa pentru Florin Bratu, mijlocasul central croat a suferit o accidentare in meciul de duminica seara. Mai exact, acesta a fost calcat la un duel de un adversar si a suferit o entorsa.

Antrenorul echipei noastre ne-a informat ca nu se stie in acest moment cat de grava este accidentarea, depinde de fiecare jucator cum se recupereaza dupa o astfel de accidentare. Pentru meciul de la Medias acesta este incert si probabil nu se va forta introducerea lui daca inca resimte dureri. 

Dinamovistii revin de astazi la antrenamente, ieri au primit liber din partea antrenorului Florin Bratu, dupa derby-ul de duminica seara. Dinamo merge la Medias luni seara, pentru un duel ce se anunta complicat, in fata unei echipe ce a evoluat foarte bine in primele doua etape. 

DINAMOVISTI IN ECHIPA IDEALA A ETAPEI SECUNDE!

Dan Nistor (Dinamo / 30 de ani / doua jocuri) – A fost din nou cel mai bun jucator al dinamovistilor. A marcat si un gol, dupa o actiune de toata frumusetea reusita de ros-albi. Cifre excelente in Liga 1: 17 goluri si 44 de assisturi in 243 de jocuri.

May Mahlangu (Dinamo / 29 de ani / doua jocuri) – A depus un efort fantastic pe toata durata derby-ului. A recuperat multe mingi si a participat la majoritatea actiunilor initiate de dinamovisti. Titular incontestabil si in acest sezon. Mai mult de atat, antrenorul Florin Bratu a fost ales antrenorul rundei cu numarul doi: 

Florin Bratu (Dinamo / 38 de ani) – Si-a mobilizat excelent echipa, reusind impreuna sa treaca peste momentele dificile din derby. Sub comanda sa, Dinamo arata tot mai bine, iar asta da sperante fanilor ca favoritii lor vor reveni in lupta pentru titlu.

loading...

Leave a Reply