post

“Gabi nu are nicio șansă să se întoarcă, vă spun asta cu siguranță”

Dinamo vrea să îl împrumute pe Gabi Torje, de la Terek Groznîi, dar șansele ca mutarea să se facă sunt nule, conform impresarului sau, Cristi Opria. 

Cristi Opria, impresarul mijlocașului de 27 de ani, a declarat că Torje nu va reveni în Liga 1 și că are șanse foarte mari să ajungă în Spania.

 

 

“Nici vorbă ca Torje să revină la Dinamo. Nu se pune problema. Dinamo nu își permite să-i plătească salariul și nici cât cere Terek pe el. În România, Gabi nu are nicio șansă să se întoarcă, vă spun asta cu siguranță.

 

În momentul de față, eu negociez cu mai multe cluburi pentru Gabi. Șansele cele mai mari le are să plece în Spania, acolo am discuții pentru el. Să vedem ce vom face în această vară. Pot să vă spun este că Torje își dorește neapărat să joace din nou la echipa națională”, a spus Opria la TV Digi Sport.

Torje a fost prezent la finala Cupei U17, câștigată de Dinamo cu 2-0 și a acordat un interviu pentru Radio Dinamo1948, în care a vorbit și de un posibil transfer la echipa noastră. Legat de viitorul sau pentru sezonul următor, Gabi Torje a declarat: “Vreau în primul rând să fiu sănătos, am avut mari probleme anul acesta și vreau să revin la echipa națională.” Legat de revenirea la Dinamo, acesta a spus: “Nu pot să spun nici nu, nici da, e foarte greu să plec de acolo”.

 

Torje, 27 de ani, a jucat la Dinamo între 2008 și 20011, ulterior evoluând la Udinese, Granada, Espanyol, Konyaspor și Osmanlispor.

loading...

Leave a Reply