post

Fundasul dreapta propus lui Florin Bratu. Prezentarea jucatorului

Dinamo are cateva posturi total descoperite in acest moment, iar pana la startul noului sezon mai avem exact o saptamana. 

Postul de fundas dreapta este poate cea mai mare problema a lui Dinamo in momentul de fata. Echipa noastra nu a dorit sa ii ofere lui Romera prelungirea angajamentului, iar acolo il avem doar pe Laurentiu Corbu, care in ultimii ani a fost mai mult rezerva. 

A fost incercat un fundas dreapta olandez in Polonia, Thomas Horsten, dar acesta a fost mult sub nivelul jucatorilor nostri, astfel ca in continuare suntem descoperiti. 

Conform Gazetei Sporturilor,  Albert Dalmau, fostul fundas al lui Sepsi, i-a fost propus lui Florin Bratu, iar acesta a cerut timp de gandire pentru solutionarea celui mai deficitar post de la Dinamo.

Acesta este liber de contract dupa experienta de la Sepsi si i-a fost propus lui Florin Bratu de catre agentul sau. Dinamo va oferi un raspuns in zilele urmatoare. 2 assist-uri in 16 meciuri a reusit Dalmau pentru Sepsi, in Liga 1

Dupa ce s-a despartit de echipa a doua a lui Levante, Dalmau a ajuns in iarna la Sepsi Sfantu Gheorghe si s-a impus imediat ca titular in formatia antrenata de Eugen Neagoe. Fundasul dreapta a facut junioratul la FC Barcelona si a mai trecut pe la echipa secunda a Valenciei, Lugo, Cordoba si Hercules Alicante.

Pare din ce in ce mai mult o eroare facuta de Dinamo ca nu i-a propus prelungirea contractului lui Jose Romera, fundasul dreapta spaniol titular in ultimele doua sezoane.  Fundasul dreapta de 30 de ani revine in tara natala si va evolua pentru Almeria, echipa din a doua liga spaniola. Romera a semnat un contract valabil un sezon, iar mutarea a fost oficializata deja, formatia iberica anuntand transferul pe contul oficial de Twitter.

Romera nu a mai jucat la Dinamo dupa venirea lui Florin Bratu, tehnicianul dinamovist preferandu-l in flancul drept al apararii pe Laurentiu Corbu. Contractul acestuia a expirat la finalul lui iunie, iar Dinamo nu i-a propus prelungirea fundasului spaniol care a cucerit Cupa Ligii cu echipa din “Stefan cel Mare” in 2017.

loading...

Leave a Reply