post

Formula de start trimisa in teren de Florin Bratu. Pronostic?

Dinamo vrea sa castige astazi in fata celei a doua clasate din play-out si astfel sa ne asiguram locul 7. 

Florin Bratu a lasat mai multi tineri sa evolueze pentru echipa U19, ce a evoluat astazi in semifinalele Ligii Elitelor. 

Antrenorul echipei noastre incearca sa profite de aceasta perioada pentru a vedea pe cine se poate baza si din sezonul urmator, cand va incerca sa evite o noua clasare in afara primelor sase. 

Florin Bratu nu a aliniat niciodata acelasi prim 11 si nu face exceptie nici de aceasta data, a propus cateva schimbari fata de meciul de la Medias, fortat putin si de imprejurari. 

Avem primul 11 trimis in teren de Florin Bratu:

Penedo-Corbu Popescu Katsikas Olteanu- Mahlangu Hanca Nistor- Salomao Moldoveanu Popa

Rezerve:Mutiu Dudea Maric Romera Serban Palic Pesic

“E un meci foarte interesant, asa cum a fost si cel din tur cand am reusit sa castigam. O echipa puternica, cu un antrenor foarte bun si noi suntem pregatiti pentru a face fata acestui meci si pentru a ne ridica la un nivel bun.

Vrem sa putem sa avem un nivel ridicat, doar asa putem evolua si jucatorii pot creste din punct de vedere valoric. Cu totii ne gandim la o vacanta, dar incerc sa ii tin in priza si sa reusesc sa ii motivez, mai sunt multe meciuri, 6 la numar si avem nevoe de constanta in ceea ce priveste jocul echipei.

Din fericire, am reusit in multe momente sa-i fac sa inteleaga ca au potential mare si pot reusi lucruri frumoase. Per total zic ca echipa a aratat un fotbal ofensiv,bun, lumea care a venit la stadion cred ca au vazut meciuri frumoase, deschise.”

loading...

Leave a Reply