post

Fabrica de campioni

Parcul sportiv Dinamo este iarăși casa juniorilor dinamoviști. După o perioadă parcă prea lungă în care s-au antrenat în alte părți, terenul Piti Varga este din nou plin de treninguri pe care scrie FC DINAMO.

Urmează un weekend “de foc” pentru juniorii Dinamoviști. Sâmbătă echipele U19 și U17 ale clubului nostru, joacă returul semifinalelor în Liga Elitelor.

 

Juniorii U17, antrenați de Sorin Bucuroaia vin după un rezultat de egalitate ( 3-3), pe terenul celor de la ACS FC ARDEALUL Cluj, rezultat ce le oferă prima șansă în returul ce se va disputa sâmbătă 20.05.2017, începând cu oră 14:00, pe terenul Piti Varga din parcul sportiv Dinamo.

 

Copii lui Bratu (U19), au reușit tot un rezultat de egalitate (1-1), în deplasare la UȚA Bătrana Doamnă, rezultat puțin frustrant dacă ținem cont că au fost egalați la ultima fază a meciului. Sâmbătă la ora 12:00, pe terenul central Dinamo, juniorii dinamoviști pof face pasul spre finala care să îi ducă în Youth Champions League.

VIDEO: La Dinamo se munceste serios

Antrenamentele juniorilor de la Dinamo ne dau sperante pentru viitor. *In caz ca aveti probleme la vizionare, trebuie sa deza…

Cele două echipe s-au antrenat ieri, la aceeași oră, pe terenul Piti varga din complexul Dinamo. Am admirat disciplina și seriozitatea cu care copii au muncit. Nimeni nu pierdea timpul, erau foarte atenți la cerințele antrenorilor și foarte dedicați în ceea ce făceau. Mi-am dat seama că seriozitatea în pregătire, a fost probabil principalul element care a făcut diferența și a dus la rezultatele excelente din sezonul regulat.

 

Mincon SRL

Mincon SRL

Dacă pe “cei mici” îi cunoasteam foarte puțin, pe “cei mari” i-am putut urmări în câteva meciuri din acest sezon și pot spune că, în mod cert, acolo avem câțiva juniori extrem de talentați.

 

O notă aparte pentru cei doi antrenori,pentru modul în care s-au implicat în antrenamente și au condus ședințele de pregătire. Nu mică mi-a fost surpiza să îl văd pe Bratu alergând cot la cot cu elevii lui, Florin având o condiție fizică de invidiat,condiție fizică ce mă făcea să mă întreb dacă nu ar mai putea juca fotbal la nivel de liga 1.

 

Antrenamentul de ieri a fost supervizat de Gabi Răduță, șeful centrului de copii și juniori, cel care a discutat minute bune cu fiecare din cei doi antrenori principali.

 

La final ambii tehnicieni și-au exprimat rugămintea către fanii alb-roșii, pentru a fi prezenți sâmbătă în parcul sportiv Dinamo și a susține echipele în cele două meciuri capitale pentru calificarea în finală.

 

Va așteptăm sâmbătă la ora 12:00 pe Dinamo, apoi la ora 14:00 pe Piti Varga.

Doar Dinamo București !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...

Leave a Reply