post

Exclusiv RD48 – Gabi Răduță rămâne șeful centrului de copii și juniori.

 Presa de astăzi ne informa că la centrul de copii și juniori de la Dinamo se taie in carne vie. Realitatea este însă diferită de informația apărută presă.

  •  Sub titlul – “Dinamo, low-cost! Negoită ar avea un nou plan pentru a reduce cheltuielile: renuntă la un om important și închide un departament-cheie” -Gazeta Sporturilor de astăzi ne anunța că Dinamo va renunța la scouteri și va produce schimbări majore și la conducerea centrului de copii și juniori .

 

 

 

În materialul preluat din Libertatea se spune că “În plus, Negoită ar vrea să renunțe și la Gabi Rădută, șeful Centrului de Copii și Juniori al clubului Dinamo. În locul acestuia ar urma să fie numit Laurențiu Dumitru, fost antrenor de fotbal feminin în Germania, care activează de mai mult timp în cadrul clubului.”

 

“Este vorba despre o reorganizare” afirmă persoane autorizate din clubul Dinamo. Centrul de copii și juniori se va împărți în două departamente-“Minifotbal” și “Fotbal 11 să la 11”.

 

Departamentul minifotbal va fi un departament pe sistem de autofinanțare, urmând ca cei mai talentați copii să facă pasul către echipele de fotbal 11-11 ( grupele mai mari), grupe care vor  rămâne neschimbate,

 

 

“Gabriel Răduță rămâne șef al centrului e copii și juniori și nu se pune problema inlocuoirii dânsului cu Laurențiu Dumitru”, afirmă oficiali ai clubului nostru.

 

 

loading...

Leave a Reply