Exclusiv RD1948: Pierdere importanta pentru Dinamo inaintea primei etape

Stiri Dinamo

Neagoe nu poate spune ca este norocos inainte de startul sezonului, unul dintre jucatorii foarte importanti ai lui Dinamo, va lipsi in startul sezonului.

Dinamo a jucat ieri un meci de pregatire impotriva celor de la Chindia, iar capitanul echipei s-a accidentat si a fost schimbat in prima repriza. Desi se spera ca este o accidentare usoara, in urma RMN ului efectuat s-a aflat ca, Dan Nistor s-a ales cu o  microleziune si va lipsi o perioada de trei saptamani, pierzand foarte probabil primele 3 etape din startul acestui sezon.

Partida amicala  s-a incheiat 2-2 (1-1 scorul la pauza). Golurile dinamovistilor pregatiti de Eugen Neagoe au fost inscrise de capitanul Dan Nistor in minutul 9, dintr-un penalty obtinut de Andreas Mihaiu, si de atacantul italian Mattia Montini in minutul 70 al partidei.

Dinamo Bucuresti in prima repriza: Straton – Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore – Mrzljak, Bru – Sorescu, D. Nistor, Mihaiu – Montini.
Accidentat, Dan Nistor a fost inlocuit in minutul 39 cu Robert Moldoveanu.

Dinamo Bucuresti in repriza secunda: Piscitelli – Sorescu (88 G. Cretu), Klimavicius, D. Ciobotariu, R. Grigore – Mrzljak (64 D. Popa), Bru (64 I. Filip), Rauta – Moldoveanu, Perovic, Montini (76 A. Lazar).