AcasăStiri DinamoEvolutia jucatorilor imprumutati in acest week-end! O noua evolutie foarte buna pentru...

Evolutia jucatorilor imprumutati in acest week-end! O noua evolutie foarte buna pentru Manole!

Dinamo are o serie de jucatori imprumutati in esalonul secund, unii dintre ei reprezentand solutii chiar pentru prima echipa in viitor.

Iustin Popescu: A fost titular in meciul pierdut de Unirea Tarlungeni la Dunarea Calarasi, 1-0. In tribune s-a aflat si Danut Lupu.

Mihai Zamfir: Nu a fost inclus in lotul celor de la Tarlungeni.

Paul Radu: A fost titular la Dunarea Calarasi si a evoluat 90 de minute in succesul echipei antrenate de Adrian Mihalcea.

Mihai Codreanu: Nu a fost folosit la Dunarea Calarasi.

Valentin Costache: A fost rezerva in meciul castigat de Afumati, 4-0 cu ACS Berceni.

Vlad Mutiu: CSM Ramnicu Valcea a castigat la masa verde meciul cu Soimii Pancota.

Claudiu Saftescu: Titular in derby-ul rundei castigat de FC Brasov cu Foresta Suceava, 2-1.

Laurentiu Manole: Din nou decisiv tanarul si talentatul mijlocas dinamovist. A obtinut penalty-ul din care Brasovul a egalat si a centrat decisiv la golul de 2-1. FC Brasov ocupa locul doi, la trei puncte distanta de liderul surpriza, Juventus Bucuresti.

Paul Anton: A fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 67 in meciul castigat in deplasare cu Lugo, 1-0. Getafe pare in revenire de forma si ocupa locul 10, fiind la un punct distanta de locurile de play-off.