AcasăEditorialEgalul care nu ne ajuta deloc

Egalul care nu ne ajuta deloc

Dinamo trebuie sa castige meciul cu Fcsb  pentru a isi pastra sanse ridicate la play-off.

Meciul incepe prost pentru noi ,steaua are ocazie in minutul 2 a partidei prilejuindu-i lui Penedo o interventie buna.Dinamo are prima faza frumoasa in minutul opt cand pasa lui Torje este preluata bine de Salomao dar sutul trece pe langa poarta.

GOOOOOOOOOOOOOOl DINAMOOOOOOOOOOOOOOO, minutul 19 inscrie  Pesic dupa o faza plecata de la Torje continuata de Nistor si finalizata simplu de croat.

Steaua riposteaza in minutul 25 cand defensiva lui Dinamo este bagata in corzi  prin atacurile pe flancuri.Stelistii rateaza din situatie buna , sutul trecand putin peste poarta lui Penedo.

Meci echilibrat in continuare, cu Dinamo incercand si reusind sa blocheze majoritatea atacurilor steliste, inca din faza incpienta.

Dinamo conduce la pauza dupa o prima repriza sub semnul echilibrului.

Repriza secunda incepe cu o dominarea teritoriala a celor de la fcsb, Dinamo multumindu-se sa bl;ocheze actiunile adverse si sa spere la contratac.

Dinamo traieste periculos in minutul 55 si fscb are ocazia egalarii din lovitura libera, dar mingea sutata se duce mult peste poarta noastra.

Goool DINAMOOOO, Nistor paseaza magistral, Torje nu isi pierde capul si inscrie cu un sut care se duce norocs in poarta.

Steaua riposteaza in minutul 58, mingea sutata de la marginea careului ducandu-se putin pe langa poarta.

Minutul 68  ar loc prima schimbare la Dinamo, Palic ii ia locul lui Pesic.

La 2-0 Dinamo se retrage prea mult si traim periculos, in cateva randuri.Trebuie sa tinem mijlocul mai sus altfel poate aparea presiune pe fundasii nostrii.

Minutul 71,  Gabriel Torje ii lasa locul lui Sergiu Hanca,

O noua actiune buna in contul baietilor nostrii in minutul 78, centrarea lui Romera a fost repinsa in corner de stelisti.

Dinamo pare a gestiona bine avantajul, Steaua nereusind sa fie periculoasa in ultimii 30 de metrii.

Ultima schimbare facuta de Miriuta, in minutul 80, Nistor intra Popa, o schimbare menita sa aduca un plus de viteza pe contraatac. Joc bun a lui Nistor, mai ales in conditiile in care decarul nostru a fost racit in zilele premergatoare partidei.

Minutul 83, steaua inscrie prin Mann dupa o faza la care aparerea noastra a fist visatoare.

Dinamo traieste periculos in ultimile minute, Penedo scoate bine un sut periculos de la marginea careului de 16m.

Dinamo sufera pe final si Steaua egaleaza in minutele de prelungiri.