post

Dinamo are o clauza importanta in cazul Rotariu!

Dorin Rotariu este unul dintre cei mai importanţi jucători din lotul echipei noastre, iar tînărul atacant a reuşit să trezească interesul mai multor echipe din străinătate, dar recent s-a discutat de o posibila trecere la Steaua. 

Fanatik a aflat motivul pentru care Ionuţ Negoiţă, finanţatorul echipei din „Ştefan cel Mare” este liniştit în ceea ce priveşte o viitoare mutare a lui Dorin Rotariu în curtea Stelei. În momentul în care Dinamo a negociat transferul atacantului în „Groapă”, şeful „cîinilor” a trecut în contractul dintre cele două formaţii ca echipa sa să aibă prima opţiune de cumpărare a celor 50% din procente pe care le deţin bănăţenii în schimbul sumei de doar 150.000 de euro. Astfel, Gigi Becali poate oferi suma de 350.000 de euro pentru fotbalist, dar Negoiţă poate cumpăra cealaltă jumătate pe care o are Timişoara a lui Marian Iancu cu doar 150.000 de euro!

Contactat de FANATIK pentru a oferi o declaraţie în ceea ce priveşte viitorul lui Dorin Rotariu şi întrebat dacă formaţia din „Ştefan cel Mare” are de gînd să achiziţioneze celelalte 50% deţinute de Marian Iancu, managerul general al lui Dinamo, Adi Mutu, a declarat: „Am discutat de mult timp cu cei de la Timişoara”.

Mai nou, se discuta de interesul celor de la Heerenveen

 

loading...

Leave a Reply