post

Din alt film

Dinamo invinge clar Juventus Colentina si demonstreaza, inca odata, ca este din “alt film” in comparatie cu echipele din play-out.

 Castigam lejer meciurile din play-out si acest lucru ne arata cat de mult s-a gresit in cursul sezonului regular. Dinamo  pare un actor de clasa, nevoit sa joace in filme de mana a 3-a, datorita greselilor facute in timp.

Elevii lui Bratu au dominat in totalitate meciul de ieri, contra celor de la Juventus, iar  victoria a venit firesc, micutul “David” neavand nici o sansa in fata lui “Goliath”. In filme vedem cum un erou inarmat doar un pistol reuseste sa doboare alti 10 inarmati cu mitraliere, dar realitatea ne arata ca este ideeal sa ai in mana arma mai puternica.

Florin Bratu incearca diferite variante de echipa si pare ca fiecare dintre variante functioneaza, in fata unor adversari mult mai slabi. A inceput meciul de ieri cu :  Penedo- Corbu Katsikas Popescu Olteanu- Mahlangu Hanca Nistor- Palic Salomao Popa, rezervele echipei noastre pentru acest meci : Mutiu, Dudea, Longher, Serban, Pesic, Maric, Romera.

Evolutia post cu post:

Pendo – Nu a avut mai nimic de aparat, la singura ocazie a celor de la Juventus a fost salvat de bara – Nota 6

Corbu – O alta partida in care s-a aparat bine, dar jocul ofensiv nu a mers – Nota 5.5

Popescu – Meci bun si “circumstanta” de nota mare – 7

Katikas -Joc solid al grecului – Nota 6

Olteanu – Mai degraba deazmagitoare evolutia de ieri- Nota 5

Mahlangu – Meci bun dar cu o mare gresala, eroare ce putea da un alt curs partidei- Nota 5

Hanca- Cu  o alta evolutia solida – 6.5

Palic – Un joc imbucurator de bun al croatului – Nota 6.5

Nistor – Mereu sufletul echipei – Nota 6.5

Salomao – Neinspirat in mujlte momente din joc – Nota 5

Popa – O partida mai putin reusita a varfului adus anul trecut de Ioan Andone – Nota 5

Au mai evoluat:

Dudea – S-a achitat  bine de sarcinile de joc – Nota 6

Pesic- Din nou sters – Nota 5

Loghner- A evoluat prea putin pentru ca prestatia lui sa fie evaluata. 

A.M.R.  4 si gata “purgatoriul”. 

 

loading...

Leave a Reply