post

Debut pentru Nedelcearu la Ufa. Filip nu se impune la Hajduk

Ionut Nedelcearu (21 de ani), fostul fundas al celor de la Dinamo, a evoluat azi in primul meci oficial pentru Ufa, echipa rusa care l-a transferat in aceasta iarna.

Nedelcearu a fost integralist in remiza obtinuta de echipa sa pe teren propriu impotriva lui Dinamo Moscova, 1-1, si a incasat un galben in minutul 46. Meciul s-a jucat pe o temperatura crancena, in regiunea Baschiria, unde orasul Ufa e capitala, fiind la ora meciului minus 8 grade.

Oaspetii au deschis scorul prin Markov, in minutul 17, in timp ce Ufa a egalat in minutul 51, gratie reusitei lui Paurevici

Ufa e pe locul 6 in Rusia, cu 28 de puncte, in timp ce Dinamo Moscova e abia pe locul 13, cu 23 de puncte.

Ufa i-a platit lui Dinamo 600.000 de euro in schimbul lui Nedelcearu, transferul materializandu-se la jumatatea lunii februarie, cu doar cateva zile inainte de derby-ul Dinamo – FCSB.

Nedelcearu a primit o veste buna azi: e selectionat in premiera de Cosmin Contra la prima reprezentativa

Filipe Nascimento titular

Plecat si el in aceasta iarna de la Dinamo, Filipe Nascimento se pare ca este vazut drept titular la Levski Sofia, unde a fost integralist in remiza de pe teren propriu, 0-0. Rivaldinho nu a fost inclus in lot, posibil sa fie in continuare accidentat.

Steliano Filip nu isi gaseste locul in echipa

Mandru ca a ajuns la o echipa de un nivel superior, Filip nu se simte tocmai confortabil la Hajduk. Momentan nu isi gaseste locul de titular si in ultimele doua meciuri a fost doar rezerva neutilizata in meciurile de pe teren propriu, unde Hajduk a castigat un meci si a pierdut unul.

Steliano Filip a fost folosit in meciul castigat in deplasare la Zagreb cu Dinamo, 1-0, cand a intrat pe teren in minutul 70.