post

Dan Nistor dorit de Dan Petrescu la Cfr Cluj

Cfr Cluj a anunțat că vrea să se bată pentru câștigarea campionatului și investițiile par pe măsura dorințelor. Un jucător pe lista clujenilor ar fi chiar Dan Nistor.  

 Dan Nistor a venit la Dinamo în sezonul trecut și a semnat pe doi ani de zile, așa cum se tot întâmplă la clubul nostru. Rămas în ultimul an de contract, s-a transmis în câteva rânduri că este unul din jucătorii urmăriți de alte formații. Chiar scriam și eu acum câteva săptămâni de posibilitatea ca Nistor să plece de la Dinamo în această vară, tocmai din cauza contractului sau scadent vara viitoare.  

Clujenii au adus până acum 12 jucători. “Culio a sosit, dar să vedem dacă poate juca. Nu cred că va fi pregătit pentru primele etape. E bine că a venit, e un jucător pe care mi l-am dorit. Vor fi jucători care vor pleca, dar cu siguranță vor fi alții care vor veni. Un jucător de valoare cum e Dan Nistor m-ar interesa“, a declarat Dan Petrescu.

35 de meciuri, 6 goluri si 7 assisturi a reusit Nistor in toate competitiile pentru Dinamo.

loading...

Leave a Reply