post

Cum vede un jucator de baza al lui Athletic Bilbao returul cu Dinamo

 Dinamo se pregătește de returul cu Athletic Bilbao, iar bascii se pare că privesc cu seriozitate returul de joi seară.  

”Ideea noastră e să trecem de acest tur, este foarte important pentru a confirma munca din ultimul sezon. Dorința este de a ne califica în faza grupelor. Este foarte important să debutăm în sezon cu un start bun. Echipa noastră a demonstrat în ultimii ani că acasă, pe San Mames, nu stăm să speculăm atacurile celorlalți, ci căutăm să producem pericol și ocazii de poartă. Asta va fi ideea. Să nu stam să speculăm ceva, un rezultat care să ne ajute, ci să punem pericol la poarta lor și să înscriem”, a declarat apărătorul bascilor Etxeita, conform doardinamo.ro.
 ”Românii vor căuta golul, trebuie să înscrie pentru a crede în calificare. Nu știm cum se vor comporta. Dacă vor fi ca-n prima parte când au stat să-și securizeze zona din fața porții sau să aștepte un contraatac. Oricum, știm ce posibilități de joc au cei de la Dinamo și vom încerca să dăm tot ceea ce e mai bun. Vom sta apropiați unii de ceilalți pe faza de apărare, pentru ca apoi să creăm pericol cât mai mult”, a declarat Etxeita.
loading...

Leave a Reply