post

Cosmin Contra despre Costache: ” E un jucător cum n-am mai văzut de foarte mult timp în România”

Tinerii lui Dinamo se pare că profită de șansă și vor să îl impresioneze pe Cosmin Contra, dar Valentin Costache s-a remarcat cu adevărat în această perioadă.

“Toți copiii care au venit cu noi în cantonament s-au pregătit foarte bine. Au făcut o pregătire foarte dură. Mi-au și zis că n-au făcut o asemenea pregătire în viața lor. Încă mai au multe de învățat.

Valentin Costache a impresionat. L-am băgat și fundaș dreapta, și vârf împins și a dat un randament foarte bun. E un jucător cum n-am mai văzut de foarte mult timp în România. Îi e foame de gol, de performanță”, a adăugat Contra.

Dinamo a avut și o ofertă pentru Costache. Claudiu Niculescu, antrenorul celor de la Voluntari, l-a cerut sub formă de împrumut, dar Contra s-a opus.

“Au fost 30-35 de minute foarte bune, după care ne-am relaxat și am primit două goluri. În a doua repriză am controlat meciul, am și marcat. A fost un test bun împotriva unei echipe de Europa League”

Concluziile lui Contra dupa Dinamo-Domzale 3-2