post

COMUNICAT DE PRESA- FC DINAMO BUCURESTI

Fc Dinamo Bucuresti a emis astazi un comunicat de presa prin care certifica actiunea PCH.

FC Dinamo Bucuresti anunta ca a cooptat in randul actionarilor “Asociatia Peluza Catalin Hildan”, oferind noului actionar si unul dintre cele cinci locuri in Consiliul de Administratie al clubului.

Astfel, implicarea suporterilor va fi, din acest moment, una directa in viata administrativa si decizionala a societatii. Am apreciat foarte mult ca, spre deosebire de alte situatii, cei de la “Asociatia Peluza Catalin Hildan” au fost adeptii principiului fapte si nu vorbe.

Ei sunt cei care au tinut viu spiritul lui Dinamo, prin coregrafii, prin atasamentul neconditionat pentru club in ultima vreme, indiferent de rezultate. Dinamo datoreaza acestor suporteri identitatea si existenta sa. Acesta este doar primul pas dintr-un proiect extrem de serios, filtrat pana la ultimele detalii, cu o foaie de parcurs care va face ca, in cativa ani, Dinamo sa fie un club modern, organizat dupa modelul socios, asemenea marilor cluburi ale Europei.

Mai multe detalii despre seriozitatea acestui proiect veti primi, in viitorul apropiat, chiar de la “Asociatia Peluza Catalin Hildan”.
Ii invitam pe toti dinamovistii sa stranga randurile, usa lui Dinamo fiind deschisa pentru toti! Doar uniti putem scrie istorie!

FC Dinamo Bucuresti

PCH a anuntat in cursul diminetii:

In ultimii doi ani de zile am lucrat indeaproape cu SD Europe (http://www.sdeurope.eu) –organizatie afiliata UEFA – pentru a pune la punct acest proiect ambitios. Astfel, asociatia noastra va beneficia in continuare de expertiza europeana dobandita de Supporters Direct in proiecte similare.

 

Pentru ca suntem cei care am facut tot posibilul ca Dinamo sa reziste; pentru ca mereu am preferat faptele concrete, anuntam acum, cand suntem cu totul pregatiti, demararea Proiectului DDB.

Asadar, pe langa suportul moral, de acum orice suporter va avea posibilitatea sa ajute si financiar echipa Dinamo.

 

Astfel, au fost depuse documentele necesare pentru a formaliza negocierile purtate cu clubul in ultimii ani:
– Asociatia „Peluza Catalin Hildan Dinamo” va deveni actionar al clubului Dinamo;
– Asociatia „Peluza Catalin Hildan Dinamo” va detine un loc in Consiliul de Administratie al clubului;
– Acest proiect va fi condus de un Board format din dinamovisti foarte cunoscuti, care au dobandit experienta si cunostinte apreciate in domeniilor lor de activitate, oameni cu integritate morala, profesionisti desavarsiti;

loading...

Leave a Reply