post

Coman: “Nu vom menaja pe nimeni!”

Dani Coman, presedintele de la Astra, anunta ca giurgiuvenii vor sa castige meciul cu Dinamo. 

“Eu nu o sa ma apuc acum sa comentez spusele lui Edi Iordanescu. El poate sa afirme ce vrea. Dar daca ma intrebi pe mine despre Dinamo, atunci iti spun ce doresc eu de la acest meci”, a spus Coman pentru Fanatik. 

Nu vom menaja pe nimeni! Lucrul asta sa fie clar. Vor intra pe teren si cei cu cartonase, iar daca vor mai incasa inca unul, atunci sa stea in prima etapa din play-out. Care este problema?

Noi avem nevoie de victorie, deoarece in joc sunt 160 de mii de euro atat cat este diferenta intre locul sase si locul patru pe care ni-l dorim. Toata lumea trebuie sa intre si sa joace pentru binele clubului nostru. Nu ma intereseaza ce s-ar putea intampla cu Dinamo.

Daca nu au valoare sa intre in play-off, atunci sa nu intre! Noi trebuie sa ne gandim doar la noi. De ce sa ne gandim la binele altora?”, a spus Coman, pentru fanatik.ro

“In primul rand, vreau sa mentionez ca am realizat o performanta extraordinara in conditiile in care Astra a pierdut o intreaga echipa vara trecuta si-a inceput un proiect nou cu alte conditii financiare fata de trecut. Iar noi am fost obligati sa punem jucatorii din mers. Sa nu uitam ca Astra e a doua cea mai tanara echipa din Liga 1!

Parcursul de pana acum ne da curaj pentru dezvoltarea jucatorilor si pentru a continua reconstructia. Va fi o experienta extraordinara in play-off pentru noi. N-am dorit sa divaghez, cu Dinamo va fi un meci foarte important. Sunt puncte puse in joc, este si imaginea noastra la mijloc. Acasa, am facut jocuri foarte bune si ne dorim de asemenea sa facem un meci consistent cu un rezultat pe masura.” 

“Teoretic, fotbalul romanesc are nevoie de Dinamo in play-off! Practic, noi vom trata meciul cu maxima responsabilitate fata de competitie si de adversar. E foarte adevarat ca trebuie sa luam decizii corecte privind acest meci. Avem 9 jucatori la limita suspendarii pentru prima etapa din play-off! Noua! , spunea ieri Edi Iordanescu. 

 

loading...

Leave a Reply