post

Clauza lui Cosmin Contra

Cosmin Contra a mers în această săptamană cu echipa într-un cantonament la Brașov, un ministagiu de pregătire.  

Însă în această perioadă vor avea loc și discuțiile pentru prelungirea înțelegerii cu Dinamo. Ionuț Negoiță va avea o întrevedere cu antrenorul echipei noastre, acționarul majoritar urmând să ajungă sub Tâmpa pentru a vorbi cu antrenorul, dar și cu jucătorii.

 

 

 

 

După cum am anunțat săptămâna trecută, conform gsp, Contra ar urma să primească 15 000 de euro salariul de bază, plus bonusuri de performanță destul de consistente, 2000 de euro pentru victorie, pentru titlu 30 000, 300 000 pentru califcarea în grupele CL sau 100 000 pentru cea din grupele EL.

Conform gazetei sporturilor de astăzi, Cosmin vrea să-și treacă și o clauză specială: să poată pleca fără pretenții din partea clubului și fără penaltitati, în cazul unei oferte din Spania. Contra a declarat în diverse rânduri faptul că îi este foarte greu să stea departe de familie și acesta ar fi principalul impediment pentru semnarea prelungirii contractului

“Mi-e greu fără familie, dar sunt dispus să continui, e posibil să semnez prelungirea. Depinde de ce buget și ce obiective se impun. Trebuie să facem achiziții și să îmbunătățim infrastructura”

loading...

Leave a Reply