post

Ce a spus Miriuta despre posibilitatea venirii lui Marius Niculae la Dinamo

Aseara a aparut informatia conform careia Marius Niculae este in carti pentru a reveni la Dinamo, urmand sa se decida in perioada urmatoare. 

Vasile Miriuta, antrenorul echipei noastre, a discutat la finalul partidei despre evolutia echipei, dar a spus si ce crede despre posibilitatea venirii lui Marius Niculae. 

”E un rezultat corect, cu toate ca am jucat in superioritate peste 20 de minute. A fost un meci deschis, un meci pe contre. Nu ne-am inchis nici noi, nici ei. A fost o partida foarte buna. Am ramas pe locul 7. Saptamana viitoare trebuie sa batem Viitorul. Adam n-a facut un joc stralucit, a avut ocazii mari si n-a marcat. Nu e intr-o forma slaba, dar are ghinion. Se discuta foarte mult despre transferul lui Nemec. Nu stiu daca s-au inteles cu jucatorul. Eu nu as face ce face patronul FCSB, pentru ca pune presiune pe jucatori.

Marius Niculae e un dinamovist adevarat, de mare caracter. Daca isi doreste sa vina la noi, e o echizitie buna”, a spus Miriuta la Telekom Sport 1.

“Nici nu ma gadesc ca nu prindem play-off, avem un meci saptamana viitoare ce trebuie castigat, foarte greu, jucam acasa cu echipa momentului, castigam si atunci venim in primele 6. Mai avem 7 finale pana in decembrie, la noi fiecare joc e o finala. Felicit jucatorii pentru atitudine, dar nu sunt multumit pentru eficacitatea. Daca la Botosani ai 6 ocazii, nu ai voie sa nu marchezi.  Tin sa le multumesc fanilor care au incurajat echipa pentru 90 deminute. Cu Aerostar va fi greu, jucam la 3 zile, la Piatra Neamt m-am simtit bine si vom merge mai departe.”

loading...

Leave a Reply