post

Ce s-a intamplat cu rezultatul meciului Sepsi-Astra

La 15 octombrie, formatiile Sepsi Sfantu Gheorghe si Astra Giurgiu au remizat, scor 0-0, intr-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, joc perturbat de probleme cu instalatia de nocturna.

Partida a fost intrerupta in prima repriza aproape un sfert de ora dupa ce nocturna de la stadionul din Brasov a cedat, iar repriza a doua a inceput cu o intarziere de opt minute, tot din cauza problemelor nocturnei.

Astra Giurgiu spera sa castige meciul la masa verde, considerand ca partida nu mai trebuie reluata dupa problemele instalatiei de iluminat.

Intrunita joi, 08.02.2018, Comisia de Recurs din cadrul Federatiei Romane de Fotbal a luat urmatoarele hotarari:

1. ACS POLI TIMISOARA VS. STRATON CATALIN – Pretentii financiare – Respinge recursul ca nefondat.
2. AFC ASTRA VS. ACS SEPSI OSK SF. GHEORGHE – Sesizare omologare rezultat – Respinge recursul ca nefondat.

Astfel, rezultatul ramane 0-0, dar Astra a castigat meciul cu Gaz Metan de ieri seara cu 4-3, astfel ca suntem obligati sa castigam la Chiajna pentru a ne pastra la o distanta de 3 puncte de giurgiuveni.