post

Bratu: “Avem nevoie de suporteri”

Florin Bratu a vorbit despre cooptarea PCH in actionariat.

FC Dinamo Bucuresti anunta ca a cooptat in randul actionarilor “Asociatia Peluza Catalin Hildan”, oferind noului actionar si unul dintre cele cinci locuri in Consiliul de Administratie al clubului.

Prezent in studioul Digisport, Florin Bratu a declarat: 

“Acum am aflat si eu de acest subiect. Vin direct de la antrenament. Cert e ca Dinamo are nevoie de sustinere financiara. Domnul Negoita a spus de mai multe ori ca are nevoie de oameni care sa ajute financiar clubul. Vrem ca acest club sa ramana la un nivel ridicat. Dinamo e un brand.

Eu am nevoie de ei la meciuri. Sper sa vina din ce in ce mai multi. Pe stadionul Dinamo au lipsit la ultimele meciuri si le-am simtit lipsa. E normal sa jucam acolo. Suntem in play-out. E o lipsa de interes normala”, a spus Bratu, la Digi Sport, in cadrul emisiunii Fotbal Club.

 

 FC Dinamo Bucuresti anunta ca a cooptat in randul actionarilor “Asociatia Peluza Catalin Hildan”, oferind noului actionar si unul dintre cele cinci locuri in Consiliul de Administratie al clubului.

Ei sunt cei care au tinut viu spiritul lui Dinamo, prin coregrafii, prin atasamentul neconditionat pentru club in ultima vreme, indiferent de rezultate. Dinamo datoreaza acestor suporteri identitatea si existenta sa. Acesta este doar primul pas dintr-un proiect extrem de serios, filtrat pana la ultimele detalii, cu o foaie de parcurs care va face ca, in cativa ani, Dinamo sa fie un club modern, organizat dupa modelul socios, asemenea marilor cluburi ale Europei.

Mai multe detalii despre seriozitatea acestui proiect veti primi, in viitorul apropiat, chiar de la “Asociatia Peluza Catalin Hildan”.
Ii invitam pe toti dinamovistii sa stranga randurile, usa lui Dinamo fiind deschisa pentru toti! Doar uniti putem scrie istorie!

FC Dinamo Bucuresti

PCH a anuntat in cursul diminetii:

In ultimii doi ani de zile am lucrat indeaproape cu SD Europe (http://www.sdeurope.eu) –organizatie afiliata UEFA – pentru a pune la punct acest proiect ambitios. Astfel, asociatia noastra va beneficia in continuare de expertiza europeana dobandita de Supporters Direct in proiecte similare.

Pentru ca suntem cei care am facut tot posibilul ca Dinamo sa reziste; pentru ca mereu am preferat faptele concrete, anuntam acum, cand suntem cu totul pregatiti, demararea Proiectului DDB

loading...

Leave a Reply