Biruinţa nu-i obligatorie. Obligatorie e lupta!

Editorial

Scris de:

Articol semnat: Ploiesteanu PH

Am ajuns plini de cicatrici in suflet, de la toate eșecurile clubului nostru.

Dar multi poate au uitat ca tot alături de Dinamo am trăit si cele mai frumoase clipe ale unui suporter, faptul ca ne luam de umeri si sărim, sau cand bateam din palme si cântam din suflet, sunt lucuri de neuitat precum toti kilometri strabatuti pentru a fi alaturi de echipa. Cand iubesti ceva, nu părăsești la greu caci atunci moare, trebuie să fim acolo in clipe grele, sa fim loiali precum soldații sa ne ducem steagul mai departe indiferent de vremuri.

Poate la final de drum, vom lasa ceva in urma noastră, poate vom lasa copiilor nostri mândria de a fi caine, mândria si bucuria de a iubi doua culori si un singur club, Dinamo București! Haideți să ne luam de umeri in aceste vremuri tulburi si sa dovedim tuturor ca noi dinamovistii, vom iubi acest club până la ultima bătaie a inimii. Biruinţa nu-i obligatorie. Obligatorie e lupta!

Strabat orase sa ajung la tine si sa-ti cant

Nu ma dezic de tine la cate sacrificii am facut

Raman fidel in dreapta ta si o sa lupt

Caci tu Dinamo, ai fost de multe ori tot ce am avut!

loading...

Lasă un răspuns