post

Avem nevoie de Gnohere!

Desi se incearca din rasputeri sa ne convinga ca Gnohere va continua la Dinamo, lucrurile sunt clare, acesta cel mai tarziu la vara va parasi haita. Cu atat mai mult, noi nici macar nu stim unde poate ajunge, deoarece exista in continuare riscul ca acesta sa fi fost atras cu adevarat de “rivali”. 

Cu toate acestea, Dinamo pentru a putea sa isi indeplineasca obiectivul, are nevoie de Gnohere. Suntem intr-o situatie poate nu inca alarmanta, dar cu un rezultat negativ la Botosani criza s-ar adanci. Este necesara o schimbare in jocul echipei noastre, deoarece atacul nu a functionat in ultimele doua runde. Daca numaram ocaziile lui Nemec din aceste dispute, ajungem la o concluzie deloc incurajatoare. Nu dau verdicte in cazul acestuia, inca poate fi atacantul dorit, care poate fi un poacher, dar momentan la ce vad, Dinamo are nevoie de Gnohere. Asa cum trebuie sa vedem o alta fata a echipei in meciul cu Botosani.

Poate fi considerat un compromis acordarea unei sanse, dar atunci cand obiectivul echipei este in real pericol, trebuie sa iei deciziile cele mai bune si sa lasi deoparte orgoliul. Noi nu putem controla ce va face Bizonul din iarna sau din vara, desi vreau sa cred ca se va ajunge la o solutie pe placul tuturor si acesta va pleca la o echipa din strainatate. Pana va pleca, el trebuie sa fie acel atacant care in sezonul trecut ne oferea o imagine de mult pierduta, cea a unui atacant veritabil, capabil sa marcheze in partidele cheie. A fost considerat la inceput o gluma si a demonstrat ca poate fi cel mai bun atacant din Romania. Nu avem nevoie de gluma Gnohere, avem insa nevoie de Bizon.

Sper ca perioada petrecuta la echipa secunda sa-l fi trezit la realitate si aceste ultimi luni petrecute la Dinamo, sa ne arate ca este un profesionist desavarsit si sa ajute echipa la indeplinirea obiectivului. Alte discutii sunt inutile in cazul lui, nu are rost sa apelam la caracter sau la vreo obligatie morala fata de echipa care l-a pus pe picioare. Trebuie doar sa isi faca meseria.

Vom vedea dacă voi sta până la vară sau voi pleca în iarnăGnohere, la ProTV

Schimbare la fata: Testul lui Andone

 

loading...

Leave a Reply