post

Asta ne-ar lipsi: Oferta din afara Romaniei pentru Grozav

Dinamo il vrea pe Gicu Grozav si are nevoie de mijlocasul ofensiv care poate aduce un mare plus intr-o echipa ce nu are marcatori in acest moment. 

Gicu Grozav vrea sa vina la Dinamo, insa echipa noastra are viteza melcului impuscat in aceste negocieri. Acele detalii care au ramas de pus la punct, au facut ca Grozav sa nu semneze inca cu Dinamo. Stim deja ca sunt formatii din Romania interesate de Grozav, dar se pare ca exista interes si din afara Romaniei. 

Internationalul roman are pe masa o oferta tentanta din Asia, salariul fiind mult mai mare decat ii poate oferi formatia alb-rosie: “E o oferta foarte tentanta pentru Gicu din zona Asiei, dar nu pot sa va spun mai mult. La el e raspunsul”, a declarat Vulturar, impresarul fotbalistului, pentru Fanatik.

Sursa citata sustine ca Grozav are pe masa o oferta de 35.000 de euro lunar si un contract pe 3 ani. In vara fotbalistul a mai refuzat o propunere tentanta, de 40.000 de euro pe luna, de la Zurich.

Pe langa Dinamo, Grozav mai are doua oferte, de la doua cluburi la care a mai jucat. Este vorba despre Petrolul si U Cluj. Chiar daca este in Liga a 2-a, formatia ardeleana ii ofera un salariu de 8000 de euro lunar, comparabil cu cel pe care il da Dinamo.

“Gicu Grozav chiar ieri am vorbit cu el, i-am spus sa ramana la Zlatna sa elimine FCSB-ul si pe urma sa se urce in masina sa vina. Vom vedea zilele aceastea, deocamdata azi avem un meci foarte important cu Sepsi, ne concentram pe acest joc si vedem ce va urma. Se poate orice transfer. Mai sunt cateva amanunte de pus la punct. Si el isi doreste sa vina la Dinamo, si Dinamo isi doreste sa il legitimeze, vom vedea!”, a declarat Balanescu acum cateva zile.

Oricum ar fi, trebuie gasita o cale pentru rezolvarea transferului, s-a vazut si ieri ca avem probleme in ofensiva, un jucator precum Gicu Grozav ar veni la fix si nu ar trebui sa mai asistam la improvizatii de genul, Sergiu Hanca in atac. 

loading...

Leave a Reply